Info o biolampách

Biolampa

Recenze biolamp podle uživatelů:

(Pro více info klikni)

1. Biostimul (BS303, BS103)                              

2. BioBeam 940                                                

3. Solaris                                                          

4. Handy Cure                                                     

5. Bioptron                                                          


Biolampa - doporučené oblasti použití

Nejpřirozenějšími oblastmi pro použití biostimulačního světla biolampy jsou zejména dermatologie a kosmetika, dále pak je biolampa hojně používána v ortopedii, chirurgii, rehabilitačním a sportovním lékařství. Rozsah možných použití biolampy se neustále rozšiřuje a je obohacován o nové a nové konkrétní zkušenosti i ze stomatologie, pediatrie a všeobecného lékařství. Získané výsledky se shodují v tom, že biostimulační světlo biolampy přináší žádaný efekt a je prospěšným prostředkem pro léčbu i rehabilitaci.

Biolampa - Dermatologie

V dermatologii byly potvrzeny pozitivní výsledky použití biolampy při léčbě ložiskových ekzémů, dětských atopických ekzémů, acne vulgaris, dermatitid a neurodermitid. Také u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster lze biolampu označit za neocenitelný a velmi účinný prostředek léčby. Zkušenosti například ukazují, že pravidelné použití biostimulačního světla biolampy vede ke kompletní epitelizaci i několik let starých bércových vředů, u nichž běžná terapie zcela selhávala.

Biolampa - Chirurgie

Velmi dobrých výsledků při použití biolampy bylo dosaženo při aplikaci na hojení pooperačních jizev, ale biolampa působí i na staré jizvy, včetně keloidních. Nasazením biolampy dochází k výraznému urychlení hojivých procesů. Pozitivní účinek je patrný také při léčbě popálenin, diabetických gangrén, dekubitů, píštělí ap.

Biolampa - Ortopedie a rehabilitace

Biostimulace pomocí světla biolampy přispívá ke zmírnění bolestí v oblasti šíje a páteře a stejně tak biolampa pomáhá při úrazech i chronických poruchách pohybového aparátu a biolampa dovoluje i snížení dávek analgetik. Významnou pomoc představuje biolampa při léčení otoků a reflexních změn, stejně tak jako proleženin u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů.

Biolampa - Stomatologie

Ve stomatologii se biolampa s úspěchem používá k snížení bolestivosti a potlačení zánětlivých procesů v ústní dutině, například při hojení ran po extrakci, při preparaci a broušení, u alveolitid aj. Biolampa se používá i na léčbu aftů, herpetických onemocnění, otlaků od snímacích protéz a při podobných indikacích.

Biolampa - Pediatrie

Neinvazivní, nekomplikovaná a nebolestivá léčba biolampou představuje neocenitelnou výhodu v praxi dětských lékařů.

Biolampa - Kosmetika

V kosmetice se biolampa doporučuje zejména pro významné regenerační účinky u stárnoucí pleti či u pleti, která je vystavena nepříznivým účinkům. Jsou popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek biolampou nebo zpomalováním jejich tvorby a také konkrétní výsledky, kterých bylo dosaženo s biolampou při aplikaci na pleť a vrásky v okolí očí, bradavice, drobná poranění ap.

Dalšími vhodnými oblastmi, kde je možno biolampu využívat jsou:

  • Neurologie
  • Všeobecné lékařství
  • Pečovatelská služba
  • Rheumatologie
  • Sportovní lékařství
  • Fitcentra apod.

Biolampa a její používání

Biolampa se po připojení do zdroje a spustí vypínačem v rukojeti přístroje. Ozařování biolampou se provádí ze vzdálenosti asi 6 cm od suché a čisté tkáně, aby dopadající světlo biolampy vytvářelo kruhovou stopu a jen mírně hřálo. Doporučovaná terapie je 2-3 minuty několikrát denně po dobu 3 - 15 dnů. Při ozařování větších celků se postupně svítí na jednotlivé části po doporučenou dobu a tudíž celková doba ozáření biolampou může být delší.

Kontraindikace se udávají při přímém ozáření štítné žlázy a oblasti kardiostimulátoru. Nedoporučuje se svítit bolampy přímo do očí, ale při použití na obličej stačí oči přivřít nebo zastínit (např. vatovými tampóny). Těhotné ženy by se měly před zahájením terapie poradit s lékařem. Biolampa se nedoporučuje používat při závažných cévních onemocněních, jakož i u metabolických poruch, kde dochází k fotosenzibilaci kůže. V těchto případech by se biolampa měla používat jen po konzultaci s lékařem nebo odborným terapeutem. U osob s diagnózou epilepsie by neměl být aplikován frekvenční režim terapi.